İçinde ‘sigara’ kelimesi olup da zararsız bir ürün olmasını beklemek pek de mantıklı olmaz öyle değil mi? Puff sigara zararlı mı? Sorusunun cevabı evet şeklinde verilebilir. Fakat soruyu “Puff sigara mı, normal sigara mı daha zararlı?” olarak değiştirirsek cevap da değişecektir.

Yapılan bir araştırmaya göre elektronik sigaranın 30 nefesi bir sigaradan alınan nikotin miktarına eş değerdir. Yani elektronik sigara normal sigaradan 30 kat daha az zararlıdır. İnsanlar genellikle geleneksel sigaraya alternatif olarak puff sigara modellerini tercih etmektedir. Bundan dolayı vücutlarının öncekine nazaran daha az nikotine maruz kalacağı bir gerçektir. Fakat ne olursa olsun elektronik sigaranın da zararlı olduğu gerçeğini bilmek gerekir.

Bazı kaynaklarda nikotinsiz likit kullanımının sağlığa bir zararı olmadığı savunulsa da böyle bir şey mümkün değildir. Kullanılan likit fark etmeksizin bütün elektronik sigaraların insan vücuduna zararı bulunmaktadır. Fakat normal tütün sigaralara nazaran 30 kat daha az zararlı olduğunu da tekrardan belirtmek gerekir.

İkisinin de içinde farklı kimyasal çeşitleri bulunmaktadır. Bundan dolayı tamamen zararsız olduğu asla savunulamaz. Fakat sıradan bir sigaraya göre çok daha masum olduğu söylenenler arasındadır. Puff sigara zararlı mı? Sorusunun cevabı yukarıda verildiği gibidir.

Eğer aklınızda elektronik sigara alma fikri varsa sitemizi ziyaret ederek zevkinize göre bir puff satın alabilirsiniz. Limitin üstünde alışveriş yapan kişilere tamamen ücretsiz kargo gönderimi de mevcuttur.